Kisvárda: ez lenne a nemzetközi realitás?

| 2022. 08. 04. | 22:45:00
Az Európai-konferencialigában lépett pályára a szabolcsi labdarúgócsapat.

Egy-egy nagy helyzettel kezdődött a Molde–Kisvárda Európai-konferencialiga selejtező augusztus 4-én este. A szabolcsi alakulat az első félidő egészében partiban volt norvég ellenfelével, azt a bizonyos rést a pajzson egyik csapat sem találta. Izgalmakban gazdag, gólt nem eredményező első negyvenöt percet láthatott a nagyérdemű. Tipikusan olyan mérkőzés volt ez, melyről semmi más nem hiányzott, csak a gól.

Mondjuk nem a norvégoktól, pedig a 63. percben Hussein révén éppen tőlük érkezett a vezető találat, 1–0. A 80. minutumban Fofana pedig mutatott egy olyan sebességet és minőséget a futballban, amit a kisvárdaiak csak néztek, a vége gól lett: 2–0. Innentől pedig érezhető is volt, nincs visszaút, olyannyira nem volt, hogy két perc múlva jött a harmadik norvég találat is, a csapatkapitány Linnes volt eredményes egy pazar passz után, 3–0.

Hogy mennyi esélye maradt így a Kisvárdának a továbbjutásra, az kérdés, mindenesetre jövő héten még van egy visszavágó..