Micsoda bravúr! A Szpari továbbjutott a Magyar Kupában

2015.10.21. 21:22

Büntetők kellettek hozzá, de így is megvan.

A harmadosztályú Nyíregyháza hazai pályán 1-1 után tizenegyesekkel nyert az élvonalbeli Vasas ellen a labdarúgó Magyar Kupa harmadik fordulójában, és ezzel bejutott a 16 közé. A Puskás Akadémia, a Paks és a Diósgyőr után a hétfőn edzőváltáson áteső Vasas a negyedik NB I-es csapat, amely elbúcsúzott a kupasorozattól.

A rendes játékidő 1-1-re végződött, így jöhetett a hosszabítás, aminek a végén Kostic eldönthette volna a találkozót, ám böntetőjét hárította a Vasas kapusa. a büntetőpárbaj során Kostic már nem hibázott, sőt Zofcák, Rubus és Kapacina is belőtte, a vasasos Berecz büntetőjét viszont megfogta Ovszijenko. A végén Törtei is gólra váltotta a tizenegyest, és ezzel a legjobb 16 közé jutott a kupában a Nyíregyháza.

A Szpari a következő körben az NB II-es Sopronnal találkozik. A nyolcaddöntős párharcok első mérkőzéseit jövő szerdán, a visszavágókat november 18-án rendezik.