Az országos átlag felett foglalkoztat nőket műszaki és technológia munkakörökben az NI Hungary Kft.
Az NI Hungary Kft. kiemelten fontos célnak tartja, hogy munkatársai körében és a társadalom egészében is tovább növekedjen a műszaki és tudományos pályákon elhelyezkedő nők aránya. Ezért is csatlakozott 2012-ben a Lányok Napja elnevezésű hazai pályaorientációs kezdeményezéshez. Eddig összesen 500 lány vett rész az előző években tartott rendezvényeken, idén pedig félszáz diáklány jött el a vállalathoz Debrecenből és a környékbeli településekről. A Lányok Napja rendezvény az NI Hungary Kft. új oktatási programjának, a GO! Education programnak is a nyitóeseménye volt, amely az elmúlt évek igényeire reagálva lehetővé teszi a diákok számára, hogy szervezett keretek között ismerjék meg a vállalat mindennapi működését, illetve a gyártást. A tavalyi évben több mint 1400-an látogattak el a vállalathoz általános, közép és felsőoktatásból egyaránt, a cég 15 éves fennállása óta, pedig több mint 8000 látogató nyerhetett betekintést az NI Hungary Kft. életébe.
Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezetője köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy a társadalom rossz beidegződése, amikor azt gondolja, hogy az IT, az elektronika vagy műszaki tudományok férfias szakmák és a nőknek ott nincs keresnivalójuk. Ez tévedés. Az NI Hungary Kft-nél folyamatosan emelkedik a női munkavállalók létszáma, jelenleg a teljes foglalkoztatottak 35 százaléka, a menedzsment 30 százaléka nő. Az országos helyzettől eltérően - hangsúlyozta az ügyvezető - a férfiak és nők közötti egyenlő bánásmód elvének alapján nincs bérszakadék a nemek között. Az NI Hungary Kft. folyamatosan törekszik a magánélet, a család és a karrier egyensúlyára. Ennek elismerése, hogy a vállalat tavaly elnyerte a munka világába visszatért kisgyermekes anyukák ajánlásai alapján a legelkötelezettebb visszafogadó munkahely címet.
Rádai Katalin beszerzési vezető arról beszélt, hogy milyen fontos az, hogy a pályaválasztás előtt álló lányok saját élményeket szerezhessenek a „férfiasnak" titulált szakterületeken és ne a sztereotípiákat vegyék figyelembe. Hiába van hazánkban több nőnek diplomája, mint férfinak, problémaként jelentkezik, hogy a hagyományos „női" szakmával rendelkező álláskeresőkkel egyre inkább telítődik a munkaerőpiac. Ugyanakkor a műszaki tudományok területén, például a villamosmérnök-képzésben 100 diplomás közül mindössze 2-3 fő nő. A szakember kiemelte, hogy háromgyermekes anyukaként is lehet sikeres vezetőként dolgozni. Az NI Hungary Kft. célja, hogy olyan munkakörnyezetet teremtsen a várandós vagy már gyermekes kollégáinak, ahol a gyermekvállalás nem hátrány, hanem előny. Jelenleg is 63 kismama van gyesen. Nem véletlen, hogy 2013-ban a vállalat elnyerte a Legjobb Női Munkahely címet a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség pályázatán.
A Lányok Napja során a vállalati program 50 résztvevője egy interaktív vetélkedő kihívásain keresztül betekintést nyerhetett az NI mindennapjaiba és megismerkedhetett a nők karrierlehetőségével.
A diákok olyan sikeres nőket ismerhettek meg a „Teázz velünk!” című közös beszélgetésen, akik inspiráló karrierutat valósítottak meg. Itt
mesélt a pályaválasztásról, a családbarát munkahelyről, a női karrier lehetőségekről. A beszélgetésen minden résztvevő reményét fejezte ki, hogy az ilyen kezdeményezéseknek köszönhetően a középiskolás lányok érdeklődése is erősödni fog a műszaki tudományok, a mérnöki életpálya iránt.
Az alábbi linken tájékozódhat a GO! Education programról: http://hungary.ni.com/gyarlatogatas