Hirdetés

Már csak Szabolcsban tilos tüzet gyújtani

mti | 2026. 05. 17. | 16:05:19
Május 18-án visszavonják a korlátozást.
Már csak Szabolcsban tilos tüzet gyújtani
A szabályokat be kell tartani! (Fotó: Illusztráció/freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Hétfőtől már csak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében lesz érvényben tűzgyújtási tilalom - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) május 17-én, vasárnap a honlapján.

Azt írták: az elmúlt 24 órában Csongrád-Csanád vármegyében is elegendő mennyiségű és intenzitású csapadék hullott az erdei biomassza átnedvesítéséhez. Ezért a tűzveszély megszűnésével Nébih, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság egyetértésével, hétfőtől visszavonja a tűzgyújtási tilalmat a vármegyében.

Így már csak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - áll a közleményben.

További híreink
Melléképület gyulladt ki Tiszamogyoróson
Melléképület gyulladt ki Tiszamogyoróson
A tűz átterjedt egy másik épületre is.
Zápor, zivatar vár a szabolcsiakra
Zápor, zivatar vár a szabolcsiakra
Gomolyfelhős napok következnek.
Szabolcsban marad a tűzgyújtási tilalom
Szabolcsban marad a tűzgyújtási tilalom
Nem szűnt meg a fokozott tűzveszély.
Tűz Nyírbátorban: a kár több tízmilliárd forint
Tűz Nyírbátorban: a kár több tízmilliárd forint
Az üzem területén belül veszélyes anyagok határérték feletti értékeit mutatták ki.
Átadták hazánk legnagyobb akkumulátoros energiatárolóját Bujban
Átadták hazánk legnagyobb akkumulátoros energiatárolóját Bujban
A létesítmény fontos szerepet kap a hazai villamosenergia-rendszer működésében.
Kilenc biciklit lopott egy nagyecsedi
Kilenc biciklit lopott egy nagyecsedi
Akkor is lopásra készült, amikor a rendőrök elfogták.
Nyírbátori tűz: lezárták az utat Nyírvasvári felé
Nyírbátori tűz: lezárták az utat Nyírvasvári felé
A Tranzit-Food nyírbátori telephelyén ég egy csarnok.
Melléképület égett Nyírbogdányban
Melléképület égett Nyírbogdányban
A Vasút utcából érkezett a riasztás.
Tűz a Tranzit-Food nyírbátori telephelyén
Tűz a Tranzit-Food nyírbátori telephelyén
Hetvenegy embert kellett kitelepíteni.